הקונסול הרוסי בישראל

russian embassy in israel

מהו הקונסול הרוסי בישראל וכיצד הוא הגיע לשם?

הערה: את התוכן בעמוד זה אין לקחת ברצינות, הוא נמצא תחת עריכה והתוכן בו אינו סופי.

ההיסטוריה של הקונסול הרוסי בישראל וחשיבותו לרוסיה

הקונסול הרוסי בישראל הוא נציגות דיפלומטית של הפדרציה הרוסית בישראל. הקונסול הרוסי הראשון מונה בשנת 1857 והנציגות הדיפלומטית של רוסיה בירושלים הוקמה בשנת 1878. בניין הקונסוליה הנוכחי הוקם בשנת 1903, אך האתר שימש למטרות דיפלומטיות מאז סוף המאה ה-19.

מהו הקונסול הרוסי בישראל?

הקונסול הרוסי בישראל הוא הנציג הדיפלומטי הבכיר ביותר של רוסיה במדינת ישראל. הקונסול הרוסי בישראל הוא אחד מהקונסולים הבודדים שיש להם מקום מגורים בירושלים והוא נמצא שם מאז 1948. הקונסול הרוסי בישראל אחראי לפיקוח על היבטים שונים של היחסים הבילטרליים בין רוסיה וישראל, לרבות מסחר, תיירות, חילופי תרבות וחינוך.

כיצד הקונסוליה הרוסית בישראל יכולה לעזור לך אם אתה אזרח רוסיה

אם אתה אזרח רוסי וזקוק לעזרה מהקונסוליה, הצעד הראשון הוא לפנות אליהם. אתה יכול לעשות זאת על ידי שליחת אימייל, ביקור באתר האינטרנט שלהם או על ידי התקשרות אליהם.

הקונסוליה הרוסית בישראל יכולה לעזור לך בדברים רבים ושונים. הם יכולים לסייע לך בזיהוי מצב האזרחות שלך, קבלת דרכון, חידוש דרכון או קבלת עזרה אם נעצרת או עצור בישראל.

קונסוליה רוסית תוכל לסייע לך בכל אחד מהדברים הללו אם הם בעלי אזרחות רוסית.

עתידה של הקונסוליה הרוסית בישראל ותפקידה הפוטנציאלי כשגרירות

הקונסוליה הרוסית הנוכחית בישראל עומדת להיסגר בשנת 2019. ממשלת ישראל דחפה להפוך את הקונסוליה לשגרירות, אך רוסיה היססה.

הקונסוליה הרוסית ממוקמת בתל אביב, והיא לא היחידה. יש גם קונסוליות בירושלים ובחיפה. הקונסוליה משמשת כנציגות דיפלומטית עבור רוסיה מאז 1977, אז פתחה את שעריה לשרת אזרחים סובייטים החיים בישראל.

עתידה של הקונסוליה הרוסית אינו ברור בגלל הלחץ הישראלי להפוך אותה לשגרירות. שיחות נמשכו בין שתי המדינות, אך עד כה שום דבר לא הוחלט או הפך רשמי עדיין.

הקונסול הרוסי בישראל: איזה תפקיד הוא ממלא בפוליטיקה הישראלית המקומית?

מהן תחומי האחריות והתפקידים שלו כקונסול כללי?

הקונסול הרוסי בירושלים הוא הנציגות הדיפלומטית הרשמית של רוסיה ברשות הפלסטינית. הקונסוליה הכללית נמצאת במזרח ירושלים. הקונסוליה הכללית הרוסית בירושלים מייצגת את האינטרסים של רוסיה בפני הרשות הפלסטינית, ועושה זאת מאז 1924.

הקונסול הרוסי בישראל: תפקידו להגן על אינטרסים הדדיים

רוסיה היא מדינה חשובה עם אינטרסים הדדיים עם ישראל.

הקונסוליה הרוסית בירושלים היא הנציגות הדיפלומטית הרוסית היחידה בישראל. היא מטפלת בעניינים קונסולריים ומנהליים עבור אזרחי רוסיה המתגוררים בשטחים הפלסטיניים, ירדן, סוריה ולבנון.

לרוסיה היסטוריה ארוכה של יחסים דיפלומטיים עם ישראל, אשר נוצרה ב-1948 כאשר ברית המועצות הייתה אחת המדינות הראשונות שהכירו בישראל כמדינה עצמאית. ברית המועצות גם הפכה לאחת מספקיות הנשק הגדולות של ישראל בתקופת המלחמה הקרה וסייעה בהקמת מספר רב של תעשיות ישראליות שייצרו ציוד צבאי לשתי המדינות.

בשנת 1992 חתמו רוסיה וישראל על הסכם לשיתוף פעולה כלכלי שכלל מיזמים משותפים בתחומים כמו חקלאות, בנייה ותיירות. בשנת 1994 פתחה רוסיה את שגרירותה בתל אביב ואילו ישראל פתחה את שגרירותה במוסקבה כעבור שנתיים.

כיצד פועל הקונסול הרוסי בישראל כדי להגן על האינטרסים ההדדיים שלנו

הקונסול הרוסי בישראל פועל להגן על האינטרסים ההדדיים שלנו. שגריר רוסיה בישראל, אלכסנדר שיין, היה שחקן מרכזי במשא ומתן בין רוסיה לישראל. הוא גם חבר במועצה לענייני חוץ, שהייתה גורם מרכזי בחיזוק שיתוף הפעולה בין רוסיה וישראל.

מערכת היחסים הישראלית-רוסית תמיד הייתה חזקה הודות למאמצים של הדיפלומטים של שתי מדינותינו. זו הסיבה שכל כך חשוב שיהיה לנו מערכת יחסים חזקה עם רוסיה גם עכשיו.

עסקאות סחר רוסי עם מוצרי חקלאות ישראלים ומדוע הם חשובים לרוסיה

הייצוא החקלאי הישראלי לרוסיה גדל בהתמדה מאז שנות ה-90. בששת החודשים הראשונים של 2017 צמח הייצוא הישראלי לרוסיה ב-10% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2016.

עסקת הסחר בין ישראל לרוסיה משמעותית עבור שתי המדינות. היא פותחת שוק חדש לתוצרת חקלאית ישראלית והיא מספקת מקור מזון אמין לאזרחי רוסיה.

שגרירות רוסיה