מידע על תחליפי ויאגרה נפוצים

מהי ויאגרה?

כאשר אתה חושב על הפרעות זיקפה, אתה כנראה חושב על ויאגרה. הסיבה לכך היא שוויאגרה הייתה הגלולה הראשונה לטיפול בבעיות זיקפה. זה אושר לשימוש על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ב-1998.

אחד הגורמים לבעיות זיקפה הוא נוכחות של פוספודיאסטראז-5 (PDE5), אשר יכול להאט או להפחית את זרימת הדם לפין. זה עלול לגרום לגבר לאבד את הזקפה בטרם עת או לא להיות מסוגל להגיע לזיקפה מלאה. היעילות של ויאגרה מגיעה מהמרכיב הפעיל שלה, סילדנפיל, שהוא מעכב PDE5 שמפחית את ההשפעה של PDE5 ומאפשר זרימת דם קלה יותר לפין.

ויאגרה יכולה להיות יעילה מאוד בטיפול בבעיות זיקפה, אבל יש הרבה חלופות לוויאגרה. מכיוון שזה יכול להיות יקר, או אם תרצה להימנע מנטילת תרופה, אולי תרצה לנסות אפשרויות אחרות. המשך לקרוא כדי ללמוד על תרופות אחרות לבעיות זיקפה, כמו גם כמה שיטות חלופיות לטיפול בבעיות זיקפה.

תרופות אלטרנטיביות לבעיות זיקפה

למרות שוויאגרה נחשבת לתרופת המרשם הנפוצה ביותר לבעיות זיקפה, לא מעט חלופות קיימות בשוק. שיטת הפעולה של כולם זהה: שיפור זרימת הדם לפין, כך שתוכל לקבל ולשמור על זקפה מספיק זמן כדי לקיים יחסי מין.

בגלל ההרכב הכימי הייחודי של כל תרופה, אתה עלול להגיב אחרת לכל אחת מהן. ייתכן שיידרש מעט ניסוי וטעיה כדי לקבוע איזו מהן מתאימה לך ביותר.

נטילת תרופות דרך הפה אינה מספיקה כדי לספק זקפה. תרופות אלו מיועדות לפעול לצד גירוי מיני פיזי או רגשי כדי להניע זקפה.

תרופות מרשם אחרות המשמשות לטיפול בבעיות זיקפה כוללות:

סיאליס

סיאליס היא טבליה דרך הפה שמתחילה לפעול כ-30 דקות לאחר נטילתה. זה יכול לשפר את תפקוד הזקפה וההשפעה נמשכת עד 36 שעות.

המינון היומי ההתחלתי הוא 2.5 מיליגרם עד 5 מיליגרם, אך ניתן להגדיל או להקטין לפי הצורך. השימוש הוא לפי הצורך, אבל לעולם לא יותר מפעם אחת ביום. אתה יכול לקחת סיאליס עם או בלי אוכל.

יש גם גרסה של סיאליס למכירה שאותה לוקחים בקביעות פעם ביום. יש ליטול את הטבליות האלה של 2.5 מיליגרם באותה שעה בכל יום.

ורדנפיל (לויטרה)

לויטרה לוקחים כשעה לפני פעילות מינית. המינון ההתחלתי הוא בדרך כלל 10 מיליגרם. אל תיקח את זה יותר מפעם אחת ביום. אתה יכול לקחת טבליות אלה עם או בלי אוכל.

לויטרה מסיסה (סטקסין)

Staxyn שונה משאר התרופות לבעיות הזיקפה כי אתה לא בולע אותה עם מים. במקום זאת, אתה מניח את הטבליה על הלשון ומאפשר לה להתמוסס. עשה זאת כשעה לפני הפעילות המינית.

אין לכתוש או לפצל את הטבליה. אתה יכול לקחת את זה עם או בלי ארוחות, אבל לא עם נוזלים. הטבליות מכילות 10 מיליגרם של תרופה. אל תיקח את סטקסין יותר מפעם אחת ביום.

Avanafil (Stendra)

Stendra מגיעה בטבליות של 50, 100 ו-200 מיליגרם. אתה לוקח את זה בערך 15 עד 30 דקות לפני פעילות מינית, אך לעולם לא יותר מפעם אחת ביום. אתה יכול לקחת את זה עם או בלי אוכל.

גורמי סיכון ותופעות לוואי

לפני נטילת תרופות לטיפול בבעיות זיקפה, ספר לרופא שלך על כל מצב בריאותי קיים שיש לך. בהזדמנות זו חשוב שתציין בפניו כל תרופה או תוסף אחר שאתה נוטל כעת. חלק מתרופות הזיקפה יכולות לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות ולגרום לתופעות לוואי חמורות.

אל תיקח תרופות לבעיות זיקפה אם אתה:

צורך תרופות על בסיס חנקות, אשר נרשמות בדרך כלל עבור כאבים בחזה, או לטיפול בלחץ דם נמוך, או יתר לחץ דם. בנוסף, הרופא שלך עשוי לייעץ שלא ליטול תרופות בעיות זיקפה אם אתה:

 • סובל מלחץ דם גבוה בלתי נשלט, או יתר לחץ דם
 • סובל ממחלת כבד
 • עובר דיאליזה עקב מחלת כליות

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של תרופות לבעיות זיקפה הן זמניות וכוללות :

 • כאבי ראש
 • הפרעות עיכול או קלקול קיבה
 • כאבי שרירים
 • כאב גב
 • הזעת יתר
 • בחילה
 • פריחות
 • אף סתום או נזלת

למרות שזה נדיר, כמה תרופות בעיות זיקפה יכולות לגרום לזקפה כואבת שלא תיעלם. זה ידוע בשם פריאפיזם. אם זקפה נמשכת זמן רב מדי, זה יכול להזיק לאיבר המין שלך. אם הזקפה שלך נמשכת יותר מ-4 שעות, פנה לטיפול רפואי מיידי.

תסמינים לא שכיחים אחרים של תרופות זיקפה הם שינויים בשמיעה ובראייה.

תרופות טבעיות לבעיות זיקפה

אם אתה לוקח תרופות למצבים בריאותיים אחרים, ייתכן שלא תוכל לקחת תרופות דרך הפה עבור בעיות זיקפה. למרות שכמה תרופות טבעיות עשויות לפעול כדי להקל על הסימפטומים שלך, יש צורך במחקר נוסף כדי לקבוע את יעילותן. מוצרים רבים מתיימרים לרפא בעיות זיקפה, אבל לא תמיד יש מספיק מחקר שמגבה את הטענות הללו.

לא משנה באיזה חלופות תבחר, עדיף לדון בהן עם הרופא שלך לפני השימוש. רופא יכול לעזור לך להחליט אם זו האפשרות הטובה ביותר עבורך.

ל-ארגינין
L-arginine  היא חומצת אמינו.  מחקר קטן משנת 1999 מצא ש-L-arginine דרך הפה לא היה טוב יותר מפלסבו בטיפול בבעיות זיקפה, אלא שבמחקר אחר נמצאו כמה ראיות לכך שמינונים גבוהים של L-arginine יכולים לשפר את זרימת הדם ולעזור לבעיות זיקפה. תופעות לוואי אפשריות של השימוש כוללות בחילות, התכווצויות ושלשולים. אל תיקח את זה אם אתה לוקח ויאגרה .

ג'ינסנג אדום
ג'ינסנג אדום הוא תוסף צמחי מרפא. שבעה מחקרים שנערכו עד היום מצאו שג'ינסנג אדום עשוי להיות יעיל בטיפול בבעיות זיקפה. חוקרים הזהירו כי יש צורך במחקרים נוספים באיכות גבוהה כדי לקבוע טוב יותר את היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים של תוסף זה.

אם אתה מתכנן לנסות ג'ינסנג, דבר עם הרופא שלך לגבי מינון. תופעות הלוואי עשויות לכלול כאבי ראש, בעיות שינה ובעיות במערכת העיכול.

ספר לרופא שלך אם אתה נוטל תרופות אחרות מכיוון שהן יכולות לקיים אינטראקציה עם התוסף ולהוביל לתופעות לוואי מזיקות. ג'ינסנג עשוי להוריד את רמות הסוכר בדם, אז השתמש בו בזהירות אם אתה נוטל תרופות לסוכרת.

דיקור סיני
דיקור סיני הוא שיטת ריפוי עתיקה המשמשת למצבים שונים. למרות שהוצע כי דיקור סיני יכול לטפל בבעיות זיקפה, יש מעט עדויות לגבי יעילותו.

סקירה מערכתית משנת 2016 לא הצליחה להוכיח שדיקור סיני לבדו היה יעיל בטיפול בבעיות זיקפה. המחברים ציינו את גודל המדגם הקטן ואת האיכות הירודה של המחקרים המעורבים. יש צורך במחקר נוסף.

אם אתה שוקל דיקור סיני, חפש מטפל מומלץ ומוסמך.

אפשרויות אחרות לטיפול בהפרעות זיקפה

ישנן מספר אפשרויות לטיפול בבעיות זיקפה מלבד תרופות דרך הפה כמו סיאליס, כולל:

 • משאבת זיקפה (משאבת פין או ואקום)
 • זריקות לפין
 • ניתוח לתותב מתנפח לפין
 • טיפול בבעיות רגשיות, פסיכולוגיות ומערכות יחסים הקשורות לבעיות זיקפה
 • נרות, כמו אלפרוסטדיל

מתי לפנות לרופא

קבע פגישה עם רופא או איש מקצוע אחר בתחום הבריאות אם אתה לעתים קרובות:

 • מודאג לגבי חוזק הזקפה שלך
 • לא מסוגל לקבל או לשמור על זקפה
 • לחוץ או מודאג מהביצועים המיניים שלך

כל אלו יכולים להיות תסמינים של בעיות זיקפה.

התחלת טיפול בבעיות זיקפה

בעיות זיקפה עשויות להיות סימפטום של בעיה רפואית גדולה יותר, ולכן חשוב להיפגש עם הרופא שלך. ציין בפני הרופא שלך כל תסמין אחר שיתכן ונתקלת בו. הרופא יכול לעזור לך לקבוע אם בעיות הזיקפה שלך מבודדות או קשורות למשהו אחר. טיפול בבעיה רפואית כללית עשוי לפתור גם את בעיות הזיקפה.

טיפים נוספים שכדאי לזכור בעת טיפול בבעיות זיקפה:

תמיד קח תרופות בעיות זיקפה בדיוק לפי ההוראות. שוחח עם הרופא שלך לפני הגדלת המינון, ודווח על תופעות לוואי מטרידות.
אין לערבב טיפולים. נטילת תרופה דרך הפה תוך שימוש בתרופה טבעית עלולה לגרום לתופעות לוואי מזיקות.
טבעי לא תמיד אומר בטוח. צמחי מרפא או תוספי תזונה אחרים יכולים ליצור אינטראקציה עם תרופות. כאשר שוקלים משהו חדש, התייעצו עם הרופא או הרוקח, והקפידו לדווח על תופעות לוואי.
מלבד תרופות ותרופות צמחיות, גורמי אורח חיים מסוימים יכולים לתרום לבעיות זיקפה.

בכל טיפול שתבחר, זה גם עשוי לעזור:

 • הימנע או הגבל את השימוש באלכוהול.
 • הפסק לעשן, אם אתה מעשן.
 • שמור על משקל מתון.
 • שן מספיק בכל לילה.
 • עסוק בפעילות גופנית סדירה, כולל פעילות אירובית.
 • נסה תרגילי רצפת האגן.

מחקר קטן מ 2005 הגיע למסקנה שתרגילי רצפת האגן צריכים להיות חלק מכל טיפול ראשוני בבעיות זיקפה.

שאלות נפוצות לגבי חלופות ויאגרה

מהי הוויאגרה הטבעית הטובה ביותר ?
אנשים רבים בדקו טיפולים טבעיים עבור בעיות זיקפה במקום תרופות מרשם כמו ויאגרה וסיאליס. ישנם צמחי מרפא ותוספי מזון רבים, אך לעתים קרובות אין הוכחות או מחקרים קליניים התומכים בטענותיהם לטיפול יעיל בבעיות זיקפה.

למעשה, חלק מהתוספים המבטיחים שיפור בביצועים מיניים או כושר סיבולת מוגברת חסרים אישורי ם מה-FDA. יתרה מכך, רשימת המרכיבים והמינון המומלץ לא תמיד מתוארים בבירור או רשומים על האריזה.

זו הסיבה שיכול להיות קשה לומר איזו אפשרות טיפול טבעית היא הטובה ביותר. טיפול בבעיות זיקפה ללא מרשם עשוי להיות יעיל מאוד עבור אדם אחד, אך עלול לגרום לתופעות לוואי אצל מישהו אחר. זה תמיד רעיון טוב לדבר עם הרופא שלך על תסמיני בעיות זיקפה שלך, ואם אתה מעוניין בתרופות טבעיות יותר, שקול לשאול את עצתו לגבי האפשרויות המתאימות לך.

האם אתה צריך מרשם לחלופות ויאגרה ?

כן, אם אתה שוקל תרופות להפרעות זיקפה הדומות לויאגרה – כמו סיאליס, ויאגרה גנרית וסיאליס גנרית – זה ידרוש מרשם רופא. מעכבי PDE5 אלה משפיעים על האופן שבו זרימת הדם אל הפין וממנו ובמקרים נדירים עלולים לגרום לכמה תופעות לוואי שצריך להעריך על ידי רופא.

חברות מקוונות מציעות חלופות ויאגרה וחלקן יכולות לקשר אותך עם רופאים מורשים במדינתך שתוכל להיפגש איתם באינטרנט ובכך להימנע מהצורך להיפגש עם רופא באופן פיזי במרפאה.

האם חלופות ויאגרה הן זולות יותר?

כן, כמעט בכל המקרים תחליף ויאגרה יהיה זול יותר מוויאגרה של שם המותג. תכשירים גנריים אלו הם "כמו ויאגרה" לפחות מהבחינה של שימוש במרכיב פעיל זהה, הנקרא סילדנפיל. מכיוון שתכשירים אלו אינם מיוצרים על ידי פייזר, ניתן להשיג אותם במחיר נמוך יותר.

לסיכום,

אם סקרת את ההצעות שהצענו ואתה עדיין נתקל בבעיות זקפה, פנה לרופא שלך.

שיטות אחרות לטיפול בבעיות זיקפה כוללות ניתוח כלי דם, משאבות ואקום, גלי הלם, ועוד. אם הבעיה נמשכת, שוחח עם הרופא שלך על חלופות אלו ואחרות.

המאמר באדיבות https://www.onlinekamagra.org

he_ILעִבְרִית